сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 112
home Познати

Џастин Бибер повторно се ожени со Хајли Болдвин (ФОТО)

Џастин Бибер повторно се ожени со Хајли Болдвин (ФОТО)

По тајната церемонија на која биле само тие двајца, пејачот Џастин Бибер (25) и неговата избраничка, манекенката Хајли Бибер (22) организираа уште една прослава за поширокото семејство и пријателите на кои ги разменија заветите, пишуваат американските медиуми.

– Џастин веќе се чувствува дека во брак, ова е само забава. Многу е опуштен, никој не би рекол дека денес се жени. Цело време се смее, среќен е и не изгледа нервозно – рекол извор за „Пипл“ пред свадбената церемонија.

Сепак, и оваа венчавка се одиграла набрзина.

Некои гости се налутиле бидејќи поканите ги добиле премногу доцна, пишуваат американските медиуми.

Џастин и Хајли првпат се венчаа во септември лани во Њујорк, а пред втората церемонија Џастин својата избраничка ја разнежни со објавите на социјалните мрежи. Двојката, инаку, се познава од 2009 година, а пејачот објави нивни стари фотографии кога ги запознал таткото на Хајли, актерот Стивен Болдвин.

Најнови вести

Коронавирус