среда, 7. декември 2022. Вести денес: 144
home Познати

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се венчаа (ФОТО)

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се венчаа (ФОТО)

Џастин Бибер и манекенката Хејли Болдвин, која инаку е ќерка на познатиот глумец Стивен Болдвин, со објава на Инстаграм им соопштија на обожавателите дека се венчале.

Канадскиот поп-пејач објави фотографија на која тие двајца се држат за рака, со придружен коментар „Мојата сопруга е извонредна!“. Хејли потоа го промени своето презиме во – Бибер.

По едномесечна врска, двојката летово се сврши на заедничкото патување на Бахамите.

Qatar 2022