петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 47
home Познати

Џани ја пријавил сопствената мајка за кражба во трговскиот центар: Нема да ви се верува, причината е бизарна

Џани ја пријавил сопствената мајка за кражба во трговскиот центар: Нема да ви се верува, причината е бизарна

Радиша Трајковиќ Џани (48) ја пријавил својата мајка за кражба во трговски центар, сето тоа затоа што сакал да се пошегува со неа.

Имено, фолкерот се „изморил“ при купувањето, а неговата последна турнејa му дојде преку глава – во супермаркетот, па го злоупотребил својот познаник, човекот од обезбедување кој му е пријател.

– Едвај чекав да побегнам, а таа сака уште да купува! Потребен е колбас, потоа салама, бисквити, сок … Најлошо од сè, што имав се во куќата, но не и беше доволно. И реков да влезе и да го земе она што и треба и ќе ја чекам пред супермаркетот. Бев ужасно уморен кога ми рече дека сака да влезе и во супермаркетот. Тогаш ми текна – започна Џани.

Потоа, тој му рекол на човекот од обезбедувањето да обрне внимание на жената која крадела во супермаркет и покажа со прст кон неговата мајка.

– Им реков дека таа жена става сè во џебовите. Тие веднаш отидоа кај неа, а јас се скрив и се смеев. Ја видов како ме бара. Таа беше во неволја! Никогаш во животот не направила ништо грдо, па и беше чудно каде баш нејзе ја проверуваат. Таа објасни дека нема никаква врска со кражбата и молеше да биде ослободена или одведена кај шефот, на кого ќе му објасни дека има забуна – објасни фолкерот.

– Мајка ми ми беше лута цели две минути. Таа знае за моите шеги. Се навикна жената затоа што јас секогаш сум бил таков. На другарот од обезбедувањето не му беше многу пријатно. Тој и се извини на мајката на Џани што ја доведе во непријатна ситуација. Не му беше лута, момчето не беше виновно за ништо. Тој подлегна на мојата шега. И очекувам да ми го врати ова некогаш – изјави Џани за еден локален весник.

Да потсетиме, сопругата на Џани, Слаѓа, неодамна раскажа како нејзината свекрва не ја сакала на почетокот.

Најнови вести

Коронавирус