четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 60
home Познати

Џани и неговата сопруга платија луксузна свадба, па ја откажаа – Слаѓа откри што е вистинската причина

Џани и неговата сопруга платија луксузна свадба, па ја откажаа – Слаѓа откри што е вистинската причина

Слаѓа и Радиша Трајковиќ Џани закажаа свадба за октомври за нивниот постар син Милош, но тие беа принудени да откажат се до пролет.

Брачната двојка плати однапред, поточно го плати луксузниот хотел каде што планираа да слават, но нивните пари практично ќе бидат зафатени до месец мај, кога ќе одредат нов датум.

Поради одложувањето на прославата, најмногу им е жал на синот и снаата на Џани, кои сакаа да ја организираат церемонијата на 21 октомври, кога минатата година се заколнаа на вечна љубов во општината.

Слаѓа веднаш ја потврди оваа вест, нагласувајќи дека и е жал.

– Точно е, свадбата беше планирана за 21 октомври, но моравме да ја одложиме до мај. Видовме дека мерките се заострија, па моравме да испочитуваме. Нелогично е да се направи нешто, бидејќи не се работи за десет или 15 луѓе, ќе биде голема свадба, многу луѓе. Прво ќе ја подготвиме свадбата за Милош, потоа за Марко и редоследот останува ист како што планиравме-објаснува таа и открива како се одвива бременоста на нејзината втора снаа, свршеницата на нејзиниот помал син Марко.

-Снаата е одлична, бременоста оди добро, фала богу. Таа е млада, здрава девојка, се ќе биде добро – рече Слаѓа.

Да потсетиме, синот на Џани, Милош, се ожени со својата девојка Нина во октомври 2020 година, а по свадбата во општината, нивните семејства се собраа во куќата на ручек, каде што немаше други гости.

Најнови вести

Локални избори 2021