среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 165
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Џамбазов препорачува: 5 нешта които обичам от Македонија (ХИТ ВИДЕО)

Џамбазов препорачува: 5 нешта които обичам от Македонија (ХИТ ВИДЕО)

Како одговор на преработката на „Бела Чао“ во „Корона чао“, што ја изведоа Александар Митев и Спасов Дац, а која то ја обича блгарскио премијер Бојко Борисов, Игор Џамбазовски во услога на маскиран премиер, се осврна на 5 нешта които обичам от Македонија….

Оваа шега ја прифатија речиси сите, а Џамбазов е познат по тоа дека сака да се шегува на сметка на политичарите.

Погледнете и уживајте.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Коронавирус