четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 182
home Познати

Двете славни убавици се појавија во слични секси изданија: Ризикуваа заедно, но една мора да е победничка (ФОТО)

Двете славни убавици се појавија во слични секси изданија: Ризикуваа заедно, но една мора да е победничка (ФОТО)

Стиловите на Ким Кардашијан и Блејк Лајвли, досега не можеа да се споредуваат по ниту еден критериум.

Но, сега двете славни дами се појавија на ист настан, во речиси идентични фустани, а тоа на критичарите не им избега од вид.

Ако треба да ги опишеме двете нивни изданија, би рекле: „Светкаво и секси“. Но, ако мора да се одлучиме која е подобра од сите аспекти, тогаш ќе одговориме: „Блејк Лајвли“.

Критичарите пишуваат дека Кардашијан изгледа на кукла „Bratz“, што не е баш комплимент.

Изданието на Ким е во нејзин стил, премногу “напумпано“, додека Блејк покажа вистинска елеганција.

Коронавирус