вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 159
home Познати

Двете пејачки се големи ѕвезди, но и добри пријателки: Нина во раце го држи најголемото богатство на Маја (ФОТО)

Двете пејачки се големи ѕвезди, но и добри пријателки: Нина во раце го држи најголемото богатство на Маја (ФОТО)

Пејачките Нина Бадриќ и Маја Шупут не кријат дека се многу блиски пријателки, а слободното време по настапот го користат за дружење низ целиот Јадран.

Пред неколку месеци, Маја стана мајка на момче, на кое гордите родители му дадоа необично име – Блум. По семејниот одмор, заминаа со Нина во одморалиште во близина на Хвар.

Бадриќ сподели фотографија со наследникот на Маја на својот Инстаграм профил, а објавата го воодушеви фановите на двете големи ѕвезди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Коронавирус