сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 92
home Познати

Две холивудски диви покажаа како се доаѓа на црвениот тепих (ФОТО)

Две холивудски диви покажаа како се доаѓа на црвениот тепих (ФОТО)

На доделувањето на наградите Critics Choice Awards, целото внимание го украдоа вве актерки, 51-годишната Џулија Робертс и 51-годишната Никол Кидман.

Двете оскаровки, облечени многу слично, се определија за црно-бела комбинација на тоалети.

Фустанот што го носеше Никол Кидман беше инспириран од шеесеттите години на минатиот век и совршено се вклопи на линијата на телото. Фустани е креација на модната куќа Армани.

А Џулија Робертс повторно, по доделувањето на Златните глобуси, носеше интересна комбинација- бели панталони и сако без ракави.

По ваквите изданија на Џулија, многумина коментираа дека само таа има моќ да засени дами во најраскошни фустани.

Коронавирус