понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 113
home Познати

Две години криеше, но сега ја отвори душата, па многумина подзинаа: Пејачката откри што и купила ќерка и од парите заработени во „Задруга“

Две години криеше, но сега ја отвори душата, па многумина подзинаа: Пејачката откри што и купила ќерка и од парите заработени во „Задруга“

Пејачката Анабела Атијас чија ќерка победи во реалното шоу „Задруга 2“ реши да се огласи по сите гласини во врска со тоа што им подарила нејзината ќерка на неа и нејзиниот сопруг по победувањето во „Задруга“.

-Имам потреба по прв пат после две години колку што бев во улога на мајка чија ќерка беше во реално шоу да демантирам било какви наводи од тетки, стринки, чичковци, браќа и слично дека на мене или на мојот поранешен сопруг ни подарила нешто, почна во своето обраќање преку социјалните мрежи Анабела Атијас.

-Андреј уредно го плати и купи својот автомобил, а никогаш во животот ништо не сум добила, дури и сум дала и тоа баш сум дала, вели пејачката.

Таа додава дека таа вистина Луна ја знае најдобро.

-Најнапред се извинувам на сите кои се ожалостени како што јас што сум во случајов ожалостена овие две и половина години и ме оптужуваат дека на некого нешто сум му земала, се пожали пејачката.

Таа заврши со реченицата: „Од страв пред луѓето не смееме да ја говориме вистината, но од страв спрема совеста мораш!“