вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Познати

Дунавка направи драстична промена, погледнете како изгледа денес (ФОТО)

Дунавка направи драстична промена, погледнете како изгледа денес (ФОТО)

Поранешната Мис Македонија Дунавка Трифновска во последно време е актуелна во јавноста поради љубовната врска со поранешниот директор на финансиската полиција, Ване Цветанов. Тие двајца на социјалните мрежи споделија дека се во врска, а недолго после тоа објавија и дека се вериле.

Трифуновска сите ја знаеме како русокоса, но таа се одлучи за навистина драстична промена и косата ја бојадиса во темно кафеава боја.

На својот Инстаграм профил таа објави фотографија на која позира со своето куче.

– Една љубов од средношколските денови изгледа баш вака како нас искрено! Не сакам кога зборуваат за мои љубови…. на моја адреса во мојот град. Ве сакам, сакајте се- стои во описот на фотографијата.

Коронавирус