среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 40
home Познати

Дуа Липа „леташе орли“ па заигра „шота“ (ФОТО+ВИДЕО)

Дуа Липа „леташе орли“ па заигра „шота“ (ФОТО+ВИДЕО)

Синоќа се одржа втората вечер на „Sunny Hill“ во Приштина. Пејачката Дуа Липа која присуствуваше на фестивалот ги поздрави присутните „летајќи орли“.

 

View this post on Instagram

 

ready for night 2!!!! Prishtina I love youuuuu ??❤️????❤️?? @sunnyhillfestival

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

Инаку, еден од уметници кои се појавија на сцената на фестивалот беше и албанскиот рапер од Америка, Гаши.

За време на неговиот настап, заедно со Дуа Липа го заиграа албанското оро „шота“.

 

View this post on Instagram

 

Shqipe we made it… @gashi & @dualipa ??

A post shared by Prive.al (@prive.al) on

Најнови вести

Коронавирус