недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 31
home Познати

ДРАМАТА КОЈА ГО СТРЕСЕ РЕГИОНОТ ПРОДОЛЖУВА: По нападот на Карлеуша кон Вељко, сега се огласи и Анастасија

ДРАМАТА КОЈА ГО СТРЕСЕ РЕГИОНОТ ПРОДОЛЖУВА: По нападот на Карлеуша кон Вељко, сега се огласи и Анастасија

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша жестоко реагираше на изјавата на боксерот Веjко Ражнатовиќ, во која тој беше критички настроен кон покојниот кантавтор Џорџ Балашевиќ.

Ражнатовиќ објави снимка од концертот што Балашевиќ го одржа во Загреб, на кој им се обрати на присутните со овие зборови: „Јас обично пеам на мојот мајчин хрватски јазик, но има еден проблем, зборувам расипана верзија на хрватски, т.н. наречен српски “.

По оваа изјава, Вељко се најде на удар на јавноста и медиумите, кои го осудија неговиот однос кон починатиот Балашевиќ, па не беше невообичаено да се нарече простак.

По сите напади, и од медиумите, потоа од јавноста, па дури и од Карлеуша, Анастасија проговори и го поддржа својот брат и ги затвори устите на сите што го нарекоа нејзиниот брат простак, алудирајќи на тоа дека многумина така го нарекуваа Балашевиќ, а сега нејзиниот брат го нарекуваат простак.

Најнови вести

Коронавирус