сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 4
home Познати

Драма во Хрватска: Настапот на српскиот пејач бил прекинат поради масовна тепачка- се тепала и полицијата

Драма во Хрватска: Настапот на српскиот пејач бил прекинат поради масовна тепачка- се тепала и полицијата

Настапот на српскиот пејач Митар Мириќ во еден клуб во хрватска бил прекинат поради масовна тепачка.

Како што пренесуваат медиумите, во тепачката учествувале сите присутни меѓу кои и полицајци во цивилки.

За среќа никој не е повреден. Од полицијата велат дека се спроведува криминалистичка истрага поради големиот број на луѓе  кои за време на индидентот биле во клубот.

Менаџерот на клубот тврди дека еден од полицајците кои биле во клубот му се заканувал.

„Уништен е настапот бидејќи сите гости излегоа околу 3и20 надвор,а клубот работи до 5ч, а направена е штета на клубот“ вели менаџерот.