четврток, 22. април 2021. Вести денес: 70
home Познати

Драма во домот на Лепа Брена: Боба два дена пиел, па се онесвестил

Драма во домот на Лепа Брена: Боба два дена пиел, па се онесвестил

Српските медиуми пишуваат дека брзата помош интервенирала во домот на Лепа Брена, откако му се слошило на нејзиниот сопруг, Боба Живојиновиќ.

Според српските медиуми, некогашниот тениски шампион пиел два дена без прекин, така што на крај му се слошило.

-Боба не штеди на храна и пијалок. Тој неодамна организираше дружење во просторијата за прослави до вилата Живојиновиќ и поминал два дена подготвувајќи многу вкусни специјалитети во кујната, по кои е познат. Додека тој се подготвуваше за празникот, пиеше виски. Знаејќи дека е добар домаќин и дека никој никогаш не излегол гладен и жеден од неговата куќа, Боба ги нудел пријателите да јадат и пијат, отворајќи шише по шише, вели анонимен извор.

-Во еден момент, Боба само падна на двоседот затоа што се чувствуваше лошо. Веднаш неговите пријатели го внеле внатре и тој им кажал дека е во ред и дека тоа не е ништо. Сепак, не можел да стане. Тие повикаа брза помош, што пристигна за 10 минути. Го прегледале Живојиновиќ и утврдиле дека тој е во лоша состојба поради алкохолот, но дека нема потреба да го одведат во болница. Брена била толку исплашена за нејзиниот сопруг што почнала да се задушува, тврди изворот за српските медиуми.

Живојиновиќ бил подобар следниот ден, но сепак го поминал во кревет.

Коронавирус