вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 163
home Познати

Драма на настапот на Јелена Карлеуша: Сè ни изгоре поради лошата инсталација

Драма на настапот на Јелена Карлеуша: Сè ни изгоре поради лошата инсталација

Јелена Карлеуша викендов имаше настап во Луксембург, а на сцената преживеа вистинска драма додека работите се искомплицирале поради лошата инсталација.

За нејзиниот настап се чекало во ред, се би преполно, а и покрај проблемот со кој се соочиле Карлеуша и нејзиниот тим успеале да го завршат настапот.

На кратко настапот бил прекинат, а по отстранување на проблемот вечерта продожила.

-Кога луѓето поради тебе стојат во ред доцна во ноќта, на стравичен студ, знаеп дека работиш нешто многу добро. Би благодарам. Синоќа гореше! П.С. Буквално се ни изгоре на сцената поради лошата инсталација, но некако ја завршивме работата, напиша Карлеуша.

Qatar 2022