четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 71
home Познати

ДРАГАНА МИРКОВИЌ ЗАВИЕНА ВО ЦРНО – пејачката изгуби член од потесното семејство

ДРАГАНА МИРКОВИЌ ЗАВИЕНА ВО ЦРНО – пејачката изгуби член од потесното семејство

Тони Бијелиќ, сопругот на Драгана Мирковиќ го изгуби својот татко. Тажната вест ја сподели на својот Инстаграм профил и напиша:

„Почивај во мир, тато“.

Набргу следеа бројни изразувања на сочуство од пријателите и колегите на Драгана, меѓу првите бил и познатиот пејач Бобан Рајовиќ.

Таткото на Тони бил крајно врзан за неговите внуци Мануела и Марко, а тој важел за голем џентлмен и шармант.

Колку што е познато, таткото на Тони некогаш бил еден од најбогатите луѓе во Австрија.

Коронавирус