сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 2
home Познати

„ДОСТА МУ Е“: Шокантна изјава на Дарко Лазиќ за алиментација – еве зошто за ќерката плаќа двојно повеќе од парите кои му ги дава на синот

„ДОСТА МУ Е“: Шокантна изјава на Дарко Лазиќ за алиментација – еве зошто за ќерката плаќа двојно повеќе од парите кои му ги дава на синот

Марина Гагиќ и Дарко Лазиќ и понатаму се на суд поради старателство и алиментација. За Марина претставува проблем фактот што нејзиниот син добил двојно помалку пари од татко му, во споредба со алиментацијата која Дарко ја плажа за ќерката Лорена, која ја има од бракот со Ана Севиќ.

Дека навистина е така потврди и самиот Дарко.

-Ана за Лорена доби 50.000 динари бидејќи живее во град каде што животот е многу поскап. Марина, пак, е на село и има далеку помали трошоци па и се доволни 25.000. Алексеј е мал и не му требаат повеќе пари, барем додека не тргне на училиште , рече пејачот и додаде дека Гагиќ „последниве недели му прави пекол од животот“.

 

Коронавирус