четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Досега невидено: Весна Бејби објави прекрасно видео со Тоше Проески

Досега невидено: Весна Бејби објави прекрасно видео со Тоше Проески

На овој ден е родена најголемата македонска ѕвезда, Тоше Проески.

Неговите фанови, пријатели и колеги денес се потсетија на него, пејачот кој никогаш нема да го преболиме.

Актерката Весна Петрушевска која беше навистина блиска со него, на најоригинален начин го направи тоа.

Таа на социјалните мрежи сподели видео од нејзината свадба на кое Тоше пее и се весели заедно со невестата.

Најнови вести

Коронавирус