понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 62
home Познати

Досега невидена фотографија од нивната младост: Цеца и Аркан на почетокот од нивната врска!

Досега невидена фотографија од нивната младост: Цеца и Аркан на почетокот од нивната врска!

Добро е познато дека фолк-дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ го крсти својот внук Жељко во чест на нејзиниот починат сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан. Таа периодов се повеќе се навраќа на убавите сеќавањата и времиња, кога тие двајца биле заедно.

Цеца постојано изјавува дека не сака да започне нов живот со нов партнер, па веќе со години е сингл. Дека нејзината љубов кон Аркан била искрена говорат фотографиите кои таа често знае да ги објави на социјалните мрежи, а една од нив е и оваа фотографија од нивната младост. Пејачката за таа прилика носела црн проѕирен фустан, кој мора да признаеме дека одлично ѝ прилега.

Коронавирус