петок, 31. март 2023. Вести денес: 136
home Познати

Домот повеќе не и е ист- по нападот во куќата на пејачката се огласи Цеца: Во текот на денот очекувам апсење (ФОТО)

Домот повеќе не и е ист- по нападот во куќата на пејачката се огласи Цеца: Во текот на денот очекувам апсење (ФОТО)

Денеска во 6:45 часот непознати лица со два автомобили од марката „Мини Купер“ и еден караван ја нападнале куќата на фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Според српските медиуми тие со возилата ја удирале капијата на пејачката, а потоа побегнале во непознат правец.

Според сознанијата напаѓачите возеле „Мини Купер“ и еден караван со кои налетале право во куќата на Цеца.

-Очекувам апсење во текот на денот, полицијата ги има снимките, ова е намерен вандалски напад во приватен имот, изјави Цеца за српски Телеграф.

ФОТО: ТЕЛЕГРАФ.РС