петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 145
home Познати

ДОМОТ НА ПЕЈАЧКАТА ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Гоца Божиновска ја загуби најголемата поддршка, нема сили да размислува дека ќе стане баба (ФОТО)

ДОМОТ НА ПЕЈАЧКАТА ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Гоца Божиновска ја загуби најголемата поддршка, нема сили да размислува дека ќе стане баба (ФОТО)

Мајката на познатата српска пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска почина денеска по долгата и тешка болест.

Пејачката последните три години се грижеше за својата болна мајка Радмила која боледувала од деменција.

Денеска таа со потресни зборови се прости од својата мајка.

-Мила моја мајко, ова е прв пат да останам без твојата поддршка…нека те чуваат ангелите, напиша Божиновска во описот на фотографијата која ја објави на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska)

Инаку семејството чека принова, а нејзиниот син Мирко Шијан ќе стане татко за неколку месеци кога треба да се породи неговата девојка Бојана Родиќ која е сестра на Богдана сопругата на Вељко Ражнатовиќ.

Најнови вести

Коронавирус