вторник, 16. јули 2019. Вести денес: 17
home Познати

Домот и носи несреќи: Карлеуша по погребот на Дивна се сели во луксузна вила вредна милиони- од погледот ќе ви се заврти во умот (ВИДЕО)

Домот и носи несреќи: Карлеуша по погребот на Дивна се сели во луксузна вила вредна милиони- од погледот ќе ви се заврти во умот (ВИДЕО)

 

Пејачката Јелена Карлеуша овие денови за прв пат излезе од дома и се упати во потрага по нов дом.

Станува збор за домот на некогашната фудбалска легенда на Црвена Ѕвезда Драган Стојковиќ- Пикси. Домот во кој планираат наскоро да се преселат го посетија Калреуша и нејзината тетка Даниела, додека Душко останал надвор пред вратата.

Домот е идеален за парот бидејќи на само стотина метри има и училиште и во истиот се очекува да бидат вселени многу набрзо.

Карлеуша инаку веќе со денови не излегува од дома и е во лоша здравствена состојба откако нејзината мајка Дивна неочекувано почина на почетокот на овој месец.

Српски „Папарацо лов“ неколку денови го следеше парот, а видеото на кое е уловена пејачката е во продолжение.