сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 86
home Познати

Должи милион и половина евра, а не се откажува од луксузот: Дарко Лазиќ тоа што го носи на нозете чини колку просечна плата во Србија (ФОТО)

Должи милион и половина евра, а не се откажува од луксузот: Дарко Лазиќ тоа што го носи на нозете чини колку просечна плата во Србија (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ неодамна пред камерите призна дека има големи долгови, а тие пораснале дури и на милион и половина евра.

Имено додека фолкерот овие денови заедно со свршеницата и синот одмараат на зимување на Копаоник фановите се гневни на пејачот кој иако должи толку многу пари и се жалеше во јавноста, тој не заборава да се луксузира и во време на коронавирусот.

По жалењето во јавноста дека има многу долгови и дека минатата година не работел поради пандемијата сега Дарко Лазиќ се пофали со патики кои вредат цело богатство.

Станува збор за познат светски бренд чиј модел на попуст изнесува околу 465 евра или просечна плата во Србија, пишуваат тамошните медиуми.

Тие додаваат дека пејачот иако должи многу пари тој се луксузира на секој чекор.

Коронавирус