среда, 28. септември 2022. Вести денес: 88
home Познати

Доли Партон: Никогаш не претпочитав природна убавина, само сакам да бидам „бомба“

Доли Партон: Никогаш не претпочитав природна убавина, само сакам да бидам „бомба“

Доли Партон, која инаку е во осмата деценија од својот живот и честопати добива коментари дека, на пр., има вештачки изглед. Но тоа, се чини, ѝ годи.

– Никогаш не претпочитав природна убавина. Само сакам да бидам убава. Да бидам „бомба“… Живописна… Забележана…, изјави глумицата за списанието „Ел“.

Таа инаку е актуелна со новата ТВ-серија „Dolly Parton’s Heartstrings“, чијашто прва епизода ќе се емитува на 22 ноември.

– Кога велат „помалку значи повеќе“, јас велам – „тоа се г***арии, повеќе значи повеќе“! …Јас блескам и, јас сум жешка. Ако не сум девојка, тогаш сум кралица која руши сѐ пред себе. Ми се допаѓа сета таа распламтеност. Го сакам сиот тој сјај, раскош и разноликост, истакна Партон.

Таа вели дека израснала во пристојно гратче.

– Имав среќа што таму луѓето во шоу-бизнисот имаа жени, сестри, братучетки и ќерки. Не беше некое големо место, како Калифорнија, каде што ќе те изедат и ќе те плукнат, вели таа.

Таа израснала во американската сојузна држава Тенеси, што важи за место со иразени традиционални вредности. На забелешката дека се чини како да не го поддржува движењето доволно, нагласува дека, напротив, таа е вистински пример за моќна жена.

– Не мора да држам говори и предавања. Го пеам тоа, Го пишувам тоа. Го живеам тоа… Го застапувам човештвото воопшто, но дефинитивно ги поддржувам тие девојки, додава таа.

Натаму, таа спомена дека сѐ уште добива комплименти од млади девојки, дека им е пример и инспирација.

Коронавирус