недела, 31. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Долго не ја спомнува во јавноста сопругата со македонско потекло- Амиџиќ проговори искрено за бракот со манекенката: „се има рок на траење“

Долго не ја спомнува во јавноста сопругата со македонско потекло- Амиџиќ проговори искрено за бракот со манекенката: „се има рок на траење“

Познатиот водител и автор на емисијата „Амиџи шоу“ Огнен Амиџиќ во интервју за српските медиуми раскажува колку е тешко да се зачува семејството во ова денешно време.

-Многу е тешко. Денешното време е хаотично, се е сведено на „лајк“ и на „клик“ или на пари… нашите работи не се стандардни, но добро е што Даниела и јас се вклопуваме уште првиот ден кога сме се запознале. Многу е добро да знаеме како се живее и кои се мои, а кои нејзини обврски за да можеме да се снајдеме во улогата семејство, вели водителот.

Тој додава дека се трудат што повеќе време да поминат со нивниот син Матеј.

Амиџиќ освен за семејството зборувал во интервјуто и за кариерата, а од овие зборови речиси сите останале подзамислени.

-Се има рок на траење, кратко рекол водителот.

Коронавирус