петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 71
home Познати

Докторка за убавина: Симона Поповска со новата фризура изгледа за чиста 10-ка (фото)

Докторка за убавина: Симона Поповска со новата фризура изгледа за чиста 10-ка (фото)

Симона Поповска важи за една од најатрактивните пејачки на македонската сцена, но и докторка која моментално е посветена на полето на естетиката.

Симона е вистинска убавица, а тоа го потврдуваат и фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи каде што добива комплименти за нејзиниот изглед. Иако најчесто на објавите има права коса, овој пат пејачката позираше со мала, но забележителна промена.

Овај пат Поповска позираше со нова фризура, а многумина сигурно би и дале чиста 10-ка за изгледот.

Имено, во кусите приказни на „Инстаграм“, Симона објави фотографија на која има виткана коса која одлично и стои на нејзината форма на лице. Изгледот го надополни со минимална шминка и очила за сонце.

Сигурно пејачката или докторката добила многу позитивни коментари за фризурата.

Како ви се допаѓа Симона со ваков изглед?

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија