недела, 28. мај 2023. Вести денес: 70
home Познати

Докторите одлучија: Дарко Лазиќ ќе добие вештачки колк

Докторите одлучија: Дарко Лазиќ ќе добие вештачки колк

Српскиот пејач Дарко Лазиќ кој е во клиничко-болничкиот центар Земун, откако се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајната несреќа, ќе добие вештачки колк, пренесуваат српските медиуми.

Докторите денеска донесоа одлука на Дарко да му вградат вештачки колк.

Инаку пејачот е примен во болницата откако доживеа тешка сообраќајка.