четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 6
home Познати

Дојдоа во Скопје и одлучија да се смират: Ана и Раста наместо развод, планираат венчавка

Се дружеа со фановите, пееја, им поделија подароци.... Но, најголемиот подарок најверојатно си го дадоа меѓу себе. Тоа е одлуката да останат заедно.
Дојдоа во Скопје и одлучија да се смират: Ана и Раста наместо развод, планираат венчавка

Ана Николиќ и раперот Стефан Ѓуриќ – Раста поминаа низ турбулентен приватен период, но очигледно тешките денови се зад нив.

Откако заедно дојдоа во Скопје да го најават претстојниот концерт за 12-ти февруари.

Се дружеа со фановите, пееја, им поделија подароци…. Но, најголемиот подарок најверојатно си го дадоа меѓу себе. Тоа е одлуката да останат заедно.

Парот наводно се откажал од разводот, па дури решиле и да направат црковна венчавка.

Ана и Раста се венчаа во 2016-та, а минатата година ја доби ќерката Тара.

Најнови вести

Коронавирус