понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Познати

„Дојде во вистинско време“: По животната драма Бонучи објави радосна вест, фановите со честитки до фудбалерот (ФОТО)

„Дојде во вистинско време“: По животната драма Бонучи објави радосна вест, фановите со честитки до фудбалерот (ФОТО)

Леонардо Бонучи полека влегува во препознатливата форма откако се врати во редовите на Јувентус, но покрај добрите игри на теренот, стоперот на Јувентус доживува убави моменти и во приватниот живот.

По животната драма и проблемите кои ги имаше со својот помал син, Бонучи сега соопшто една навистина прекрасна вест преку социјалните мрежи, доловувајќи и го на јавноста екографскиот тест кој бил направен врз неговата сопруга Мартина.

Дефанзивецот на Јувентус со емотивна порака откри дека ќе стане татко по трет пат, а во пораката која има наслов „дојде во вистинско време“ нагласува дека овојпат ќе добие девојче по двата сина Лоренцо и Матео.

Коронавирус