петок, 29. јули 2022. Вести денес: 117
home Познати

„Дојде денот кога ќе откриjам сè …“ Инди, сестрата на Едита ја ОТВОРИ ДУШАТА – го става НАЈТЕШКИОТ ПЕРИОД пред ОЧИТЕ НА ЈАВНОСТА!

„Дојде денот кога ќе откриjам сè …“ Инди, сестрата на Едита ја ОТВОРИ ДУШАТА – го става НАЈТЕШКИОТ ПЕРИОД пред ОЧИТЕ НА ЈАВНОСТА!

Пејачката Индира Арадиновиќ Инди имаше многу тежок период во животот. Таа се одлучи на операција за намалување на стомакот, која во еден момент тргна наопаку, па дури беше и опасна по живот.

Сепак, Инди излезе како победник, со помош на хирургија, здрава исхрана и вежбање го донесе изгледот до совршенство, а сега реши јавно да сподели сè за своето искуство:

– Дојде денот кога ќе ги откријам сите детали за мојата трансформација, процесот на опоравување, губењето на голема тежина, како се чувствував тогаш и како се чувствувам сега. Моите идни планови, по короната… Сето тоа можете да го следите на мојата страница на ЈуТјуб … Никогаш не се грижев за коментарите на другите луѓе, ни сега не ми е гајле. Живеам живот надвор од Инстаграм и сум многу среќна и здрава. Немам многу пријатели и не правам пријатели на 35 години. Верувам само во она што го гледам. И гледам многу. Верувам во себе, и ништо за мене без себе. Со Божја помош и волја. Ве сака и бакнува вашата Инди – напиша пејачката под споделените фотографии на својот Инстаграм.

Еве како изгледаше:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by INDY_ARA_ (@indy_ara_indira)

Коронавирус