среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Познати

Додека пандемијата владее со светот Дарко Лазиќ ги остави во неверување сите со изјавата- еве зошто не се плаши пејачот од вирусот

Додека пандемијата владее со светот Дарко Лазиќ ги остави во неверување сите со изјавата- еве зошто не се плаши пејачот од вирусот

Српскиот пејач Дарко Лазиќ за српските медиуми изјави дека не се плаши да фати коронавирус.

Имено додека пандемијата со коронавирусот владее со светот, српскиот пејач е уверен дека вирусот  нема да го стигне него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

-Каде и да пеев во претходниот период тоа беше со ограничување на бројот на гостите, немам допири со публиката, јас сум на страна. Во моментов не се плашам од вирусот, иако потсвесно имам доза на страв, вели тој.

Лазиќ додава дека коронавирусот кога за прв пат се појавил прво што направил е тоа што избегал од него.

Коронавирус