понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 160
home Познати

Додека Карлеуша е на шопинг во Дубаи, изразот на лицата на нејзините ќерки е апсолутен хит: „Девојки, досадно?“ (ФОТО)

Додека Карлеуша е на шопинг во Дубаи, изразот на лицата на нејзините ќерки е апсолутен хит: „Девојки, досадно?“ (ФОТО)

Поп-sвездата Јелена Карлеуша (42) со своите ќерки Атина (12) и Ника Тошиќ (11), беше на шопинг, а додека нивната мајка купува партали, сите коментираат за реакцијата и изразот на лицето на нејзините наследници, што е апсолутен хит.

Карлеуша е на одмор во Дубаи со своите ќерки, а патувањето го искористи да се почести со гардероба, па отиде на шопинг со Атина и со Ника. Сепак, иако се вели дека „ниедно јаболко не паѓа под крушата“, ќерките на Јелена ставија прашалник на таа изрека, барем засега.

Јелена беше во рамни сандали и бел фустан под кој немаше градник, за да и биде поудобно додека го бараше вистинското парче облека, додека Атина и Ника ја чекаа својата мајка, седејќи удобно во фотелја со заштитна маска на лицата.

Карлеуша ги снимаше по тој повод и се чини дека на девојчињата им беше малку досадно, а изразот на лицето на Ника кажува повеќе од нечии 1.000 зборови: „Досадно ми е!“, Па Јелена, гледајќи ја ситуацијата, им рече дека ќе заврши наскоро шопинг.

– Девојки, досадно? Еве уште малку и мама завршува – им рече Карлеуша на Атина и Ника кои ги снимаше, а изразот на лицето им е апсолутен хит на социјалните мрежи, па веднаш започнаа коментарите: „Јас, кога ќе ми кажат дека нема чоколадо“, „Ги посетувам роднините што не сум ги видел 10 години“, „Јас, кога некој ќе ми пречи“ …

Коронавирус