недела, 9. мај 2021. Вести денес: 115
home Познати

Додека ги местеше своите атрибути, нејзиното ново момче се криеше: Ова е трет богат наследник со кого е во врска во последните неколку месеци (ФОТО)

Додека ги местеше своите атрибути, нејзиното ново момче се криеше: Ова е трет богат наследник со кого е во врска во последните неколку месеци (ФОТО)

Софија Ричи (22) е видена во друштво на разни мажи во последните неколку месеци откако ја раскина бурната врска со 15-годи постариот Скот Дисик кон крајот на мај минатата година.

Нејзиното последно момче е Елиот Грејнџ, 27, директор на 10K Projects, издавачка куќа што им помага на музичарите да започнат кариера. Софија и Елиот во моментов се на одмор во Санкт Петербург. Бартс, омилено место за уживање во богатите и славните.

Додека Грејнџ се криеше од папараците, Ричи уживаше во вниманието на плажата каде позираше за пријател и подоцна објави фотографии на Инстаграм. Манекенката го привлече вниманието во портокало-бело бикини кое одговараше на очила за сонце и зелено капаче.

Софија уште еднаш во костим за капење го покажа своето совршено тело и плочките на стомакот. Според странските медиуми, нејзиниот дечко Елиот изнајмил луксузна вила на плажа за нивниот одмор.

Пред да започнат врска, Ричи и Грејнџ беа добри пријатели.
– Нивната врска станува се посериозна. Тие се приближуваат и практично го поминуваат секој ден заедно, рече изворот.

Елиот пораснал во Англија и неговата љубов кон музичката индустрија е практично во неговата крв. Имено, неговиот татко е Лусијан Грејнџ, режисер и претседател на водечката светска издавачка куќа Универзална музичка група и има работено со најголемите музички ssвезди меѓу кои Лејди Гага, АББА, Кети Пери, Ријана, Ролинг Стоунс, Ејми Вајнхаус и многу други.

Лусијан ја доби почесната титула Сир од британскиот монарх за неговиот придонес во музиката и науката. Тој е добар пријател со музичкиот магнат Симон Кауел, со кого често се дружеше додека живееше во Англија.

Пред Елиот, Софија беше снимена на плажа во Мајами во февруари во друштво на Гил Офер, чиј татко е израелскиот милијардер Идан Офер. Тој беше најбогатиот човек во Израел во 2013 година и во моментов е рангиран на 394-то место на листата на Форбс за најбогати луѓе во светот.

Врската ја потврдија со страствени бакнежи, а Софија привлече внимание и со својот минијатурен танга костим за капење во кој го покажа своето тело. Но, се чини дека нивната љубов траела кратко.

Во ноември минатата година, Ричи беше видена со своето момче, бизнисменот Метју Мортон (27) во Беверли Хилс. Изгледаа многу интимни, но не како претходните неколку дена кога разменуваа бакнежи за време на ручекот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie)

– Навистина му се допаѓа, изјави пријателот на Метју за американските медиуми. Мортон е претприемач познат како сопственик на барови кои продаваат пијалоци матча, односно разни пијалоци направени од зелен чај во прав и десерти, вклучувајќи сладолед и крофни.

Коронавирус