вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 58
home Познати

Доби втор внук, но вака не прославуваше за Жељко Ражнатовиќ: Гордата баба Даниела Родиќ буквално во транс, славеше цела вечер (ФОТО)

Доби втор внук, но вака не прославуваше за Жељко Ражнатовиќ: Гордата баба Даниела Родиќ буквално во транс, славеше цела вечер (ФОТО)

Даниела Родиќ, мајката на Бојана Родиќ вчера стана баба по втор пат откако нејзината ќерка на свет го донесе Зоран Шијан.

По тој повод голема прослава се случи во домот на пејачката Гоца Божиновска, а на прославата највесела беа двете баби.

Третата ќерка на Даниела, Наташа на својот Инстаграм профил сподели и видео од својата мајка како се весели до пејачката Сања Ѓорѓевиќ која ги забавуваше гостите.

Таа на себе имала фустан во портокалова боја, а нема сомневање дека била највесела бидејќи станала баба по втор пат, пренесуваат српските медиуми.

Другата баба на бебето, пејачката Гоца Божиновска пак вели дека немало по среќен човек на овој свет од неа.

-Не може со зборови да се опише оваа среќа, не сум при себе. Јас не можам да дишам колку срцето ми чука. Радост на баба, среќа најголема, мој прв внук. Моја бојана ми подари радост, станав баба, нема по среќна од мене на овој свет, изјави Божиновска.

Најнови вести

Локални избори 2021