сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 0
home Познати

Доби вртоглава сума на пари само за една песна- Еве на чија свадба и како познатиот фолкер заработи брдо пари (ВИДЕО)

Доби вртоглава сума на пари само за една песна- Еве на чија свадба и како познатиот фолкер заработи брдо пари (ВИДЕО)

Не е тајна дека балканските пејачи добиваат огромни бакшиши во дијаспората особено кога пеат пред својата публика.

Особено во Западна Европа најмногу се прават пари, а доказ за тоа се многубројните фотографии и видеа од минатото како и од неодамна.

Па така фолкерот Шако Полумента на една венчавка во Франција за само една испеана песна заработил над 2.500 евра.

На пејачот друштво му правела и Индира Радиќ, а пејачот не издржа и веднаш видеото од прославата со добиениот бакшиш го сподели на својот Инстаграм профил, погледнете.

ВИЕОТО погледнете го ТУКА.