сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Доби вишок на килограми, па јавно призна за нејзината болест- Фановите во неверување од зборовите кои ги изговори Анабела (ВИДЕО)

Доби вишок на килограми, па јавно призна за нејзината болест- Фановите во неверување од зборовите кои ги изговори Анабела (ВИДЕО)

Пејачката Анабела Атисај прв пат во јавноста сподели вест дека боледува од болест која и предизвикала покачување на тежината.

Анабела Атијас во моментов има вишок на килограми, а сето тоа е резултат на нејзината болест со штитните жлезди.

 

View this post on Instagram

 

Mesec dana rada na sebi i zahvaljujuci @aleksandar_veljovic_fitness sam skinula 7 kg koje sam “nabacila” zbog bolesti stitne zlezde ili cuvenog Hasimota. Izmenjen nacin ishrane i trening mogu da rese ozbiljan zdrastveni problem. E sad ono sto me navise raduje, jer konacno je u Srbiju stigao laser #ultherapy koji ce resiti moj problem viska koze na stomaku koji je posledica najlepseg stanja u kom zena moze da bude, a to je drugo stanje. @dr_dzunic ce da ostavari moj dugogodisnji san. Presrecna sam sto sam otkrila revolucionarnu metodu nehirurskog zatezanja koze. 🥰 🥰🥰🥰 #dreamteam #helt #youth youthfulness The quality of being young.  The spirit and energy associated with youth.

A post shared by Anabela Atijas (@anabelci) on

Таа овој пат и јавно призна дека има здравствен проблем, па поради тоа се здебелила.

-Месец дена работен на себе и ослабев седум килограми кои ги имав добиено поради болеста, го менувам начинот на исхрана и тренирам, напиша Анабела на социјалните мрежи со што им откри на фановите за нејзината здравствена состојба.

 

View this post on Instagram

 

🥰 u gostima kod drage @sanjamarinkovicofficial …uskoro na @rtvpinkofficial 💗 #stayledby @sonja_fashion

A post shared by Anabela Atijas (@anabelci) on

Коронавирус