среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 23
home Познати

„До крајот“: Додека тагуваме поради неговата смрт, објавен нов спот на Влатко Илиевски

„До крајот“: Додека тагуваме поради неговата смрт, објавен нов спот на Влатко Илиевски

„Фабрика продукција“ на својот официјален канал на „Јутјуб“ објави нов спот на Влатко Илиевски.

Станува збор за видеозапис за песната „До крајот“. Нема детали кога е снимен овој проект, а видеото е споделено и на „Фејсбук“ на една од фан-страните на трагично починатиот пејач.

Безживотното тело на Илиевски  беше пронајдено во неговиот автомобил во Скопје.

Македонската јавност тагува по пејачот кој прерано загина, но барем неговите дела ќе останат засекогаш со нас.

Уживајте во песната и спотот на Влатко.

Коронавирус