недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

Длабоко деколте и крзно: Аделина Тахири се омажи во црвен фустан, но сите се прашуваа за еден детаљ на нејзиниот избраник (ФОТО)

Аделина Тахири пред неколку недели ја објави свршувачката, а вчера го кажа и судбоносното „ДА“.
Длабоко деколте и крзно: Аделина Тахири се омажи во црвен фустан, но сите се прашуваа за еден детаљ на нејзиниот избраник (ФОТО)

Пејачката на Инстаграм објави фотографија со која потврди дека стапи во граѓански брак.

За церемонијата, Аделина се одлучи за црвен фустан со длабоко деколте и крзно.

Интересно е тоа што пејачката се уште јавно не го открива својот избраник, па така и на оваа фотографија тој беше „кроп-нат“.

Според чаршиските муабети станува збор за познат адвокат.

Im officially married

A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on

Најнови вести

Коронавирус