среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 80
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Дилета повторно доминира на плажите во Италија – денес нема да видите поубава сцена од оваа во минајатурно бикини (ФОТО)

Дилета повторно доминира на плажите во Италија – денес нема да видите поубава сцена од оваа во минајатурно бикини (ФОТО)

Дилета Леота привлекува внимание каде и да се појави, а припадниците на посилниот пол со восхит ги гледаат нејзините фотографии кои што ги објавува на социјалните мрежи.

Италијанската новинарка Дилета Леота со години важи за една од најсексапилните водителки во Италија, па и пошироко.

 

View this post on Instagram

 

Bruciata dal sole ☀️

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Таа е специјализирана за Серија А, со што привлекла 5.8 милиони следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, а на нејзиниот шарм ретко кој може да му одолее.

Таа има многубројни фанови ширум светот.

Како ужува во волшебствата на Италија, таа покажала со новата фотографија која што ја објавила на Инстаграм:

 

View this post on Instagram

 

Il primo bagno non si scorda mai ?? #summer20

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Дилета исто така објавила и снимка, како мажите се туркаат за да ѝ помогнат да ги изнесе кесите од маркетот и со тоа покажала дека џентлмените сè уште постојат.