четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 29
home Познати

Дилета Лота го посоветува Ибра за настапот на фестивалот во Санремо, еве што му порача

Дилета Лота го посоветува Ибра за настапот на фестивалот во Санремо, еве што му порача

Фудбалерот Златан Ибрахимовиќ објави дека ќе присуствува на фестивалот во Санремо и за ова се зборуваше со денови!

Секако, во Италија ја прашаа и убавата водителка Дилета Лота што мисли за тоа. Се шушкаше дека двајцата биле во врска, а заводливата Италијанка имаше само еден совет за Ибра!

„На Златан не му се потребни совети, бидејќи тој е роден шоумен. Единствено што можам да му порачам е да биде свој. Само таквиот Златан ќе стори сé за да умреме од смеење“, рече Дилета, која Златан и ја послуша!

Тој се појави на сцената полн со самодоверба во рачно изработено сако, а потоа од звучниците се слушна песна од Нада Топчагиќ! Секогаш свој, тој се појави на познатиот италијански фестивал со балканска музика и уште еднаш покажа каков шоумен е.

Сепак гласините за неговата наводна врска со Дилета се покажаа како лажни, бидејќи Италијанката најде друга љубов.

Коронавирус