сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 43
home Познати

Девојките полудеа по него: Синот на Драгана Мирковиќ славеше роденден 5 дена, пејачката наздрави со шампањ и го нарече вистински лав

Девојките полудеа по него: Синот на Драгана Мирковиќ славеше роденден 5 дена, пејачката наздрави со шампањ и го нарече вистински лав

Синот на Драгана Мирковиќ неодамна го прослави својот 20-ти роденден, а неговата мајка со фановите откри дел од атмосферата во семејниот дом во Виена.

Имено пејачката откако неодамна сподели фотографија со честитка за синот, сега објави и видеа од атмосферата во домот.

Мирковиќ се потрудила домот да изгледа повеќе од совршен, па на синот му приреди изненадување со балони, шампањ, слатки работи како и торта за пријателите на нејзиниот син.

Пејачката овој момент го искористи да се фотографира во дневната соба каде се одржувала прославата, а фотографиите и видеото ги објави по неколку дена.

-Поради забраната за групирање и строгите мерки во Австрија роденденот на Марко го славевме како Ивкова слава, пет дена. Но се за тебе лав мој, те сака мама, додаде пејачката во описот на постот на Инстаграм, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

Најнови вести

Коронавирус