среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Познати

Девојката на Роналдо предизвика хаос- парот замина на шопинг, но фановите не тргнаа поглед од тоа што го носела Георгина таму доле (ФОТО)

Девојката на Роналдо предизвика хаос- парот замина на шопинг, но фановите не тргнаа поглед од тоа што го носела Георгина таму доле (ФОТО)

Фудбалерот на Јувентус Кристијано Роналдо го искористи слободното неделно попладне за шопинг во Милано во друштво на својата девојка Георгина Родригез.

Во градот на модата двајцата привлекоа веднаш внимание кај населението, по што настана вистински хаос по улиците.

Околу парот се собрало голем број на луѓе кои сакале да се фотографираат, а откако фотографиите се најдоа на социјалните мрежи фановите остро го критикуваа провокативниот изглед и прекраток шорц на Георгина, погледнете.

Најнови вести

Коронавирус