понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Познати

Девојката на Нејмар ги излуди сите: Од нејзиниот висок шлиц ќе ви се заврти во глава (ГАЛЕРИЈА)

Девојката на Нејмар ги излуди сите: Од нејзиниот висок шлиц ќе ви се заврти во глава (ГАЛЕРИЈА)

Девојката на фудбалерот Нејмар, Бруна Маркезини, привлече големо внимание на црвениот тепих на премиерното прикажување на „The Sisters Brothers“ во Венеција.

23-годишната актерка пристигна на филмскиот фестивал во креација во шампањ нијанса од Ралф и Русо и натера многу фоторепортери да ги насочат своите објективи кон неа. Бруна носеше луксузен часовник украсен со 110 рачно поставени дијаманти.