понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 75
home Познати

Девојката на Милош Биковиќ му го честиташе роденденот – објави фотографија на која не напиша ниту збор, но покажа што е љубов

Девојката на Милош Биковиќ му го честиташе роденденот – објави фотографија на која не напиша ниту збор, но покажа што е љубов

Еден од најуспешните и најпопуларни српски актери, Милош Биковиќ вчера на 13 – ти јануари го прослави својот 34 – роденден, а се разбира, не изостана честитката од неговата преубава девојка, правничка од Црна Гора, Ивана Малиќ.

Милош својот приватен живот не го експонира јавно, а во тоа го поддржува и неговата девојка, која на Инстаграм има само една заедничка фотографија со него, која ја објавила после неколку месеци од нивната врска.

Меѓутоа, убавата Ивана не оддолеала а да не му честитита роденден на социјалните мрежи. Иако немала класична честитка со зборови, Ивана објавила слика со Милош.

На фотографијата тие двајца позираат во едно кафуле, а судејќи по гардеробата, сликата е направена летото. Покрај објавата, Ивана го тагирала Милош и додала емоци со роденденска торта и две срциња.

Коронавирус