недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 27
home Познати

Девојката на фудбалерот на Баерн пронајдена мртва- со него се разделиле пред една недела, манекенката имаше само 25 години (ФОТО)

Девојката на фудбалерот на Баерн пронајдена мртва- со него се разделиле пред една недела, манекенката имаше само 25 години (ФОТО)

Манекенката Касија Ленхард, поранешна девојка на фудбалерот на Баерн, Џером Боатенг, е пронајдена мртва во својот дом, објавија попладнево германските медиуми.

Берлинската полиција го пронајде телото на 25-годишна манекенка на 9 февруари. Во исто време, властите не ја сметаат смртта на девојката за насилна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KASIA (@kasia_lenhardt)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KASIA (@kasia_lenhardt)

Боатенг минатата недела објави дека раскинува со Ленхард по 15 месеци врска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KASIA (@kasia_lenhardt)

Германски „Билд“ исто така објави дека Ленхард имала несреќа во автомобилот на Боатенг во јануари, а во нејзината крв е тогаш е пронајдено 0,6 промили алкохол. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jérôme Boateng (@jeromeboateng)

ЕУРО 2020

Македонија