петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Познати

Девојката на Буфон: Можам да се пензионирам пред Џанлуиџи да ја заврши кариерата

Девојката на Буфон: Можам да се пензионирам пред Џанлуиџи да ја заврши кариерата

ТВ водителката Иларија Д’Амико, девојка на голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, даде прогноза дали голманот ќе го продолжи договорот. Претходно, тој рече дека нема намера да ја прекине кариерата.

– Можам да се пензионирам пред Буфон да ја заврши кариерата. Зборувавме за сè, бидејќи сме заедно веќе шест години. Но, ние имаме правило – никогаш не сакам да го знам составот пред мечот, вели Д’Амико.

Нашиот син Леополдо има четири години, тој е луд за фудбалот. Како мајка, верувам дека тој нема да тргне по овој пат, затоа што страдам како луда кога игра Џиџи. Се чини дека натпреварот никогаш нема да заврши, додава партнерката на Буфон.

Коронавирус