среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Дестинација како од бајките: Кога ќе дознаете каде Карлеуша замина на одмор ќе занемете (ВИДЕО)

Дестинација како од бајките: Кога ќе дознаете каде Карлеуша замина на одмор ќе занемете (ВИДЕО)

Познатата балканска пејачка Јелена Карлеуша реши да ги наполни батериите пред доаѓањето на зимото.

А овој пат пејачката избра дестинација како од бајките за да најде мир од секојдневните ангажмани и обврски.

Станува збор за Малдиви каде друштво и прават нејзините ќерки Ника и Атина.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Таа на својот Твитер профил објави и кратко видео како возат велосипеди, погледнете.