сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 57
home Познати

Десет години без најдобриот пријател: Игор Џамбазов не го прежали Бошко, јавноста се сеќава на него како вчера да беше… (ФОТО)

Десет години без најдобриот пријател: Игор Џамбазов не го прежали Бошко, јавноста се сеќава на него како вчера да беше… (ФОТО)

Многумина сигурно се сеќаваат на Бошко – кучето од расата пинч кое беше најдобриот пријател на нашиот шоумен Игор Џамбазов, а тој знеше да го нарече и абортиран доберман.

Бошко како и својот газда беше славен и се појавуваше пред камери, знаеше како да се однесува на снимања и беше неразделен од својот сопственик кој секогаш го носеше во рацете.

Поминаа десет години откако Игор и Бошко повеќе не се заедно, а Џамбазов на Инстаграм објави фотографија со својот непрежален миленик и напиша:

– На денешен ден пред 10 години, засекогаш си заспа Бошко Џамбазов, кучето што живееше како човек…

Игор е голем љубител на животните и не се остава без безрезервната љубов која умеат тие да ја дадат. Сега ја има мачката Емче која е неразделна од својот газда. Секогаш е со него и често патува на релација Скопје-Дојран и обратно.

 

View this post on Instagram

 

И викаш ќе формираат влада, а?

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Но, Игор како и македонската јавност никогаш нема да го заборават Бошко – кучето човек!

Коронавирус