четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 147
home Познати

ДЕНЕСКА НЕМА ДА ВИДИТЕ ПОУБАВА ГЛЕТКА: Новопечениот татко Реља излезе пред публиката – ќе се изненадите кога ќе видите што направи за Николија

ДЕНЕСКА НЕМА ДА ВИДИТЕ ПОУБАВА ГЛЕТКА: Новопечениот татко Реља излезе пред публиката – ќе се изненадите кога ќе видите што направи за Николија

Иако вчера попладне стана татко по втор пат, Реља Поповиќ веќе се соочуваше со итни обврски навечер, иако веројатно би сакал да остане на прославата со своите пријатели.

Како и да е, како вистински професионалец, пејачот излезе на сцената, и по тој повод направи многу убав гест за неговата невенчана сопруга Николаја Јовановиќ, која сè уште е во породилната болница се додека не се опорави целосно од породувањето.

Имено, во еден момент Реља го извади телефонот и започна да ја снима публиката за да и ја спрати снимката на Николија.

– Како ова. Денес е посебен ден за мене. Мојата љубов Николија вечерва ми подари уште една ќерка. Поздравете ја Николија со голема врева! – рече Поповиќ, проследено со силно бучење на толпата за Јовановиќ.

– Ова е еден од најубавите денови во мојот живот и мило ми е што го споделуваме заедно. Сите за Николија! Пуштете се! Те сакам Љубов моја! – додаде еуфорично пејачот, а потоа испеа една од песните на Јовановиќ едногласно со публиката.

Најнови вести

Коронавирус