петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 149
home Познати

Денес живее мирно, а во младоста поради маж бегала од дома! Пред Филип, Пријовиќ го сакала овој музичар!

Денес живее мирно, а во младоста поради маж бегала од дома! Пред Филип, Пријовиќ го сакала овој музичар!

Пејачката Александра Пријовиќ ужива во среќниот и складен брак со Филип Живојиновиќ со кого има син. Сопружниците го добија наследникот Александар на кого му го посветуваат целото внимание, а нивната брачна идила не може ништо да ја сруши.

За домашната јавност, љбовниот живот на популарната пејачка започна кога влезе во врска со Филип, но тоа не е целосно точно. Имено, Александра пред да го запознае синот на Брена била лудо заљубена во музичарот Момир Јовановиќ, поради што, како што пренесува „Скандал“, побегнала од дома кога имала само 15 години, целата ситуација отишла толку далеку шти пејачката планирала да се омажи.

Наводно, тогаш, нејзината мајка успеала, со помош на полицијата, да ја врати ќерката од бегство, по што Момир ја признал целата ситуација.

Во обид да ја објасни оваа несреќа во нивните животи на јавноста по одредено време, Момир се водеше од едноставна изјава – младост – лудост.